fbpx

Cena zabiegu

140 zł

Czas trwania

Vitamina C

livcWitamina C jest niezbędna dla zdrowia skóry. Odgrywa ona istotną rolę w procesie przemiany materii, wpływa na ukrwienie skóry oraz tworzenie kolagenu w tkance łącznej. W kosmetykach Living Dimension czystą witaminę C zamknięto w naturalnej kapsułce zbudowanej z kolagenu organicznego. Jest ona mikroskopijnie mała i łatwo wnika w skórę, gdzie następuje powolne rozpuszczanie osłony kapsułki przez enzymy skórne i uwalnianie czystej witaminy C. Dzięki takiemu rozwiązaniu witamina C uaktywnia się dopiero w momencie zastosowania, co pozwala na zachowanie  jej właściwości.

 

Działanie witaminy C:

  1. Zwalcza wolne rodniki, które powstają przez zanieczyszczenie środowiska, promienie słoneczne, dym papierosowy; niszczą włókna elastyczne i kolagenowe, mogą zmieniać kod genetyczny i niszczyć błony komórkowe, co powoduje szybsze starzenie się skóry.
  2. Rozjaśnia skórę (ważne przy plamach pigmentacyjnych). Możliwe jest to dzięki reakcji witaminy C z tyrazyną, podczas której powstaje melanina
  3. Wspiera syntezę kolagenu (szczególnie u osób dojrzałych, kiedy produkcja kolagenu jest mniej intensywna)
  4. Regeneruje skórę i zapobiega jej przedwczesnemu starzeniu

 

Opis zabiegu

I Przygotowanie: oczyszczanie, peeling, rozpulchnianie skóry, usuwanie zanieczyszczeń skórnych

II Pielęgnacja: Delikatnymi ruchami masującymi wprowadzamy w skórę twarzy, szyi i dekoltu odpowiednią ilość koncentratu z witaminą C lub zawartość ampułki i pozostawiamy do wchłonięcia

III Masaż: W zależności od potrzeb skóry wykonujemy masaż tłusty lub nawilżający

IV Zakończenie: W zależności od potrzeb skóry wykonujemy maskę nawilżającą lub natłuszczającą i pozostawiamy do wchłonięcia przez 20 minut. Pozostałość preparatu zmywamy letnią wodą.

Scroll to top